מגמות וטרנדים בהגירת AWS DATABASE ב-2023

תוכן שיווקי

חשיבותו של מחשוב ענן גוברת יותר ויותר עבור חברות וארגונים רבים בשנים האחרונות. זה מאלץ אותם להתמודד עם מגוון אתגרים טכנולוגיים בעת העברת הדאטה בין הסביבות. הארגונים המאמצים את טכנולוגיות ענן רק ילכו ויגדילו את הצורך באסטרטגיות העברת דאטה יעילות. בשנת 2023 מסתמנות מספר מגמות שאנו מצפים לראות בהגירת הדאטה ל-AWS

שימוש גובר בתהליכי אוטומציה
ככל שיותר ויותר ארגונים עוברים לענן, כך גם גובר הרצון להפוך את תהליכי ניהול הדאטה הארגונית שלהם לאוטומטית. זה כולל אוטומציה של תהליכים כגון הקצאה וביטול הקצאת דאטה-בייס, ניטור ביצועים, זמינות וניהול גיבויים.

התמקדות רבה יותר באבטחת מידע
ככל שיותר ויותר חברות מעבירות את עומסי העבודה שלהן לעננים ציבוריים כמו AWS הן מתחילות להבין שעליהן להתייחס לתחום של אבטחת מידע ברצינות רבה יותר מאי פעם. אחרי הכל, אם אתה מאחסן דאטה רגישה בענן, זה רק עניין של זמן עד שמישהו ינסה לגנוב אותה באמצעות פריצה חיצונית או איומים פנימיים.

יותר פריסות נתונים היברידיים
חברות פורסות יותר ויותר מודלים פריסה משולבים בסביבות הפרודקשן שלהן. גישה היברידית זו מאפשרת לצוותי IT להפיק את המיטב משני העולמות מבלי לוותר על זמינות או ביצועים.

שיפור בניהול הדאטה
 DataBase הוא היבט מרכזי בכל פרויקט העברת מידע מכיוון שכמויות עצומות של מידע ונתונים מועברים מ- DataBase מקומיים לענן, חשוב לוודא שאיכות הנתונים נשמרת. על ידי שימוש בכלים אוטומטיים, חברות יכולות להבטיח שהנתונים יועברו באופן עקבי בין מאגרי מידע ויישומים מרובים.

שימוש גובר בפתרונות מבוססי ענן
זה אולי נראה כמו דבר לא מובן מאליו, אבל חשוב לציין כי לא כל מסדי הנתונים מתאימים לשימוש בענן. זה נכון במיוחד במקרים בהם דרושות רמות גבוהות משאבים עיבוד או תכונות זמינות גבוהות שאינן זמינות דרך ספקי ענן ציבוריים כמו AWS או Azure.

שימוש מוגבר בכלי DATABASE כשירות (DBaaS).
העברת מסדי נתונים מסביבות מקומיות ל-AWS תמיד הייתה מאתגרת מכיוון שהיא דורשת מומחיות במגוון דיסציפלינות. אבל כיום, חברות משתמשות בכלי מסד נתונים כשירות (DBaaS) עבור פרויקטי הגירה. כלים אלה עוזרים לצוותי IT להעביר נתונים במהירות ממקום אחד לאחר מבלי לכתוב קוד או לבצע משימות מסובכות באופן ידני.

הכלים הפופולריים ביותר של DBaaS כוללים שירות מסדי נתונים יחסיים של אמזון (RDS), Amazon Elastic MapReduce (EMR), Amazon Redshift Spectrum, Amazon Aurora Serverless ו- Amazon DynamoDB Streams.

שימוש מוגבר בקונטיינרים
טכנולוגיית הקונטיינרים הולכת ותופסת תאוצה היא כאן בשביל לחולל מהפכה בהגירת מסדי נתונים. קונטיינרים מאפשרים לשלב במקביל מספר תהליכים לשיתוף מופע יחיד של מערכת הפעלה תוך שמירה על משאבים פרטיים, כגון מערכות קבצים וחיבורי רשת. זה יאפשר להעביר מסדי נתונים שונים בבת אחת מבלי להשפיע על רמת הביצועים או היציבות.

דגש חזק יותר על איכות הנתונים
איכות נתוני ההגירה היא קריטית מכיוון שהיא משפיעה עד כמה טוב מערכות אחרות יצליחו לנצל אותם בארגון שלך. כלים של מיגרציה לענן מסוגלים כעת לבצע פונקציות חילוץ, טרנספורמציה וטעינה (ETL) כדי להבטיח שכל הנתונים המועברים לענן יהיו באיכות גבוהה. ספקים רבים מציעים גם כלים שיפקחו על ביצועי מסד הנתונים לאחר ההגירה, כך שתוכל לזהות בעיות כלשהן לפני שהן הופכות לבעיות רציניות.

שימוש רב יותר בבינה מלאכותית
בינה מלאכותית (AI) הופכת ליותר ויותר נפוצה בניהול מסדי נתונים מכיוון שהיא יכולה להפוך משימות רבות הדורשות התערבות אנושית כיום ל לאוטומטיות, כמו זיהוי חריגות בדפוסי התנהגות משתמשים ויצירת המלצות המבוססות על דפוסים אלו. זה נותן למנהלי IT יותר זמן להתמקד בפתרון בעיות במקום לבצע משימות שגרתיות כמו ניטור שרתים או תגובה להתראות. אפשרויות נוספות של קוד פתוח

ריבוי פתרונות בקוד פתוח
ככל שנפח הטראפיק מבוסס ענן גדל, כך יותר חברות בוחרות לנטוש תוכנות מסדי נתונים מסורתיות ומתקדמות לפתרונות קוד פתוח. ספקי מסדי נתונים מובילים רבים מציעים כעת את התוכנה שלהם כפרויקטים בקוד פתוח עם תמיכה מחברי הקהילה.
מסדי הנתונים הפופולריים ביותר בקוד פתוח כוללים MongoDB, Redis ו- Elasticsearch. כלים אלה צוברים פופולריות מכיוון שהם קלים להתקנה ולשימוש. ניתן לפרוס אותם גם בפלטפורמות ענן שונות, כולל AWS.
בנוסף לשלושת האפשרויות הפופולריות הללו, מסדי נתונים רבים אחרים בקוד פתוח זמינים ב-AWS Marketplace, כולל MariaDB ו-PostgreSQL.

ולסיכום
לקיחת בחשבון מגמות אלו מאפשרת לארגונים לפתח אסטרטגיית הגירה מוצלחת של מסדי נתונים ל-AWS בשנת 2023, העונה על הצרכים העסקיים שלהם ומסעיית להם לנצל את כל יתרונות הענן. 

צוות המומחים שלנו בקלאודרייד ישמח לייעץ ולסייע לכם בכל שאלה. 
תוכלו לקבוע שיחת ייעוץ אישית בקליק>>כאן
או להתקשר ל: 050-774-03420 (משה)

כתבות נוספות

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

״השקעה במתחם העתיד של רחובות והשפלה״: קרקע פרטית בטאבו בשכונה החדשה של רחובות, ׳גן הנשיא׳, ב- ₪199,000 בלבד – פוטנציאל רווח עצום!

לאחרונה בית המשפט העליון אישר שכונה חדשה ברחובות במטרה להוסיף כ- 8,000 יחידות דיור לעיר באחד האזורים המבוקשים. יחידות קרקע בשכונה החדשה, ׳גן הנשיא׳,...

״הנכס הבא שלך הוא בפורטוגל״: דירות למכירה בפרויקט הנחשק ב-וילה נובה דה גאיה – הון עצמי מ- 90,000 יורו בלבד – שימו לב: נותרו...

הבוקר (יום א׳), הודיעה חברת נדלניסטוגו, מקבוצת פספורטוגו, שהמכירה בפרויקט הנחשק של החברה ב-וילה נובה דה גאיה, פורטו, הגיעה לשיאה וכעת נותרו רק 4...

פיצה רמת אפעל

רמת אפעל, אחת השכונות המתפתחות באזור מזרח רמת גן ובקעת אונו, מציעה לתושביה לא רק דיור איכותי וחינוך מצוין, אלא גם חוויה קולינרית עשירה...
spot_img
אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם