על יזמות קרקעות שמעתם? מייסדי חברת ‘מיישבים ישראל’ עם כל המידע על הטרנד החדש בעולם הנדל”ן

תוכן שיווקי

לאחרונה התפרסם כי אדם נוימן, מייסד חברת שיתוף המשרדים WeWork (ממנה הודח לפני כחמש שנים) השיק את מיזם הנדל”ן Flow, שכבר צובר באזז ועניין מהתקשורת העולמית. עד כה, דווח כי במסגרת המיזם נרכשו שני מגדלי דירות בפלורידה, שכבר נמצאים בתפוסה גבוהה. רבים לא מודעים לכך, אך תחום הנדל”ן לאו דווקא שמור לאילי הון ואנשי עסקים. בשנים האחרונות, צצו מספר סוגי השקעות נדל”ן עם ‘טוויסט’, כשהסוג הבולט מביניהם הוא יזמות הקרקעות. ויש שיאמרו שלא בכדי.

המציאות הכלכלית בה אנו חיים מקשה מאוד על אנשים שמתקיימים אך ורק על משכורתם החודשית מעבודתם השכירה. לכן, לא פלא שעוד ועוד ישראלים בוחרים להשקיע,” אמרו לנו ניב אהרונוב ושי מירום, המייסדים והבעלים של חברת ‘מיישבים ישראל’, חברת השקעות נדל”ן מובילה. “הרבה אנשים רוצים להשקיע בנדל”ן, כי זה תחום השקעות שנחשב יחסית יציב, אבל מפחדים להיזרק למים העמוקים. תחום יזמות הקרקעות הוא התשובה העדכנית ביותר לבעיה זו כיום, והמשקיעים לא נותרים אדישים. ועם זאת, ישנם עוד רבים אחרים שרוצים להשקיע אבל עוד לא שמעו על תחום זה, או חוששים להיכנס אליו, ולכן ממשיכים להישאר מחוץ למשחק.”

ניב אהרונוב, שי מירום, 'מיישבים ישראל' (קרדיט לתמונה אתר 'מיישבים ישראל')

אינטרס משותף

שוק הנדל”ן בישראל, ללא ספק, הוא מאתגר במיוחד. העלייה החדה בריבוי הטבעי והמחסור בשטחים לבנייה יכול להפוך כל קרקע נדל”נית ל’מכרה זהב’ של ממש, וזה לא סוד גדול. אך כיצד יכול המשקיע הפשוט לתעל את המצב הזה לטובתו, גם אם אין לו רקע משמעותי בהשקעה בנדל”ן? חברות כמו ‘מיישבים ישראלמספקת תשובה מעניינת. 

יזמות קרקעות היא ענף נדל”ני שבו החברה היזמית מציעה ללקוחותיה להצטרף אליה כמשקיעים בקרקעות שהחברה עצמה מעוניינת להשקיע בהם. למעשה, היא מציעה ללקוחות להיות שותפה להשקעתם. “בחברה שלנו, אנחנו מאתרים קרקעות שאנו רואים בהן פוטנציאל לרווח, ומצרפים אלינו לקוחות כשותפים פרטיים להשקעה. את פירות ההשקעה הלקוחות שלנו ואנחנו רואים אחרי שלב מכירת הקרקע בפועל,” אמרו לנו אהרונוב ומירום מ’מיישבים ישראל’. “אנחנו לא רק מייעצים למשקיעים במה להשקיע – אנחנו משקיעים יחד איתם. עם המומחיות שלנו וההשתתפות של הלקוחות, אנו יוצרים יחד השקעה בה יש לשני הצדדים אינטרס משותף להשיג את התשואה הגבוהה ביותר על הקרקע.”

לא רק לקוחות. שותפים.

לדברי מייסדי החברה, משקיעים פוטנציאליים רבים אינם מבינים, בתחילה, מדוע הם מתמקדים דווקא בעולם הקרקעות ולא בעולם הדירות. “יש לכך תשובה פשוטה. בניגוד לעולם הדירות, עולם הקרקעות מתאפיין בשוק פחות נגיש, שבו איתור עסקאות השבחה זו משימה לא קלה,” הם הסבירו. “ודווקא בגלל זה, בחרנו ללכת על הקשה, על הלא-מובן מאליו, ומצאנו שוק שלא מנוצל ברובו. העובדה הקטנה הזו מסייעת לנו לגלות עסקאות השבחה עם פוטנציאל גבוה במחירים אטרקטיביים. זה עוזר לנו, וזה עוזר ללקוחות שלנו. כולם מרוויחים.”

כיום, ההשקעה הפסיבית הופכת פחות ופחות פופולרית. משקיעים רבים (ובתחומי השקעה רבים) רואים ערך בהשקעה אקטיבית, בה הם לוקחים חלק אמיתי, ולא רק ‘שמים עליה כסף’ ומקווים לטוב. ‘מיישבים ישראל’ מודעת לכך היטב. לכן, לאחר איתור קרקע בעלת פוטנציאל גבוה, היא מזמנת את הלקוחות המתעניינים בהשקעה לפגישה אישית. בפגישה, נציג החברה לומד את צרכי הלקוח המשקיע, ומתאים לו תכנית השקעה לפי רצונו ויכולתו. יש לציין כי החברה מאגדת את כלל לקוחותיה המשקיעים בהסכמי שיתוף יחד עם החברה עצמה. הסכמים אלה מלווים ע”י עורך דין מוביל בתחום הנדל”ן. “חשוב לנו לציין כי לאחר שהלקוח נכנס להשקעה, הוא נרשם בבעלות מלאה בנסח הטאבו, ונחשב כמחזיק בנכס לכל דבר ועניין,” הדגישו מייסדי החברה.  

זכות ראשונים

יזמות קרקעות הוא תחום שצובר תאוצה בקצב מתגבר, וסביר להניח שהוא יהפוך לפופולרי יותר ויותר בשנים הקרובות. לכן, משקיעים רבים רואים ערך גבוה ב’לעלות על הרכבת’ לפני שהמסלול יהפוך להיות עמוס מדי. האם יזמות קרקעות תהפוך להיות ‘הדבר הבא’ בשוק השקעות הנדל”ן הפרטיות? עוד חזון למועד. 

הזדמנויות נדל”ניות תמיד ישנן, אך התזמון גם חשוב, ואף עשוי להיות קריטי. כמו בהרבה תחומים אחרים, מי שמגיע קודם, מגדיל את סיכוייו ליצור משהו חדש מאפס, מה שעשוי להקנות לו דריסת רגל טובה ויציבה יותר בשוק הנדל”ן הקשוח של ישראל.

כתבות נוספות

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

לעשות צדק: לפעמים אין ברירה והאזרח מחליט להגיש קובלנה פלילית

קובלנה פלילית (או קובלנה פרטית) היא הליך משפטי בו מגיש אזרח כתב אישום כנגד אדם אחר, ובכך יכול להביא להעמדתו לדין ואף לנשיאת עונש.ככלל,...

החשיבות בבחירת משרד פרסום מוצלח לעסק

הנוף העסקי של היום תחרותי מאוד, ולכן אי אפשר להפריז בחשיבות של פרסום אפקטיבי. כל עסק, בלי קשר לגודל שלו או לענף שבו הוא...

להתאהב בהן בקלות: הקפסולות ששינו את חיינו

בשיתוף נסקפהפעם נהגנו לאכול את אותו השוקולד, לצאת לאותם מקומות ולשתות בדיוק את אותו הקפה. מהפיכת הקפה העולמית שאנו חווים בשנים האחרונות, נכנסה אלינו...
spot_img
אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם