5 דברים שחובה לדעת על הליך גירושין מהיר ומקצועי

תוכן שיווקי

מהו הצעד הראשון שעליכם לעשות כאשר אתם מחליטים להתגרש? האם כדאי להתייעץ תחילה עם עורך דין או לפתוח מיד בהליך יישוב סכסוך? ולהיכן כדאי להגיש את התביעות הכרוכות בגירושין – לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני?

גירושין בהסכמה או תביעת גירושין?
לפני שאתם מבצעים צעד מעשי כלשהו, ולפני שאתם פונים לבן הזוג ומדברים איתו על הרצון להתגרש, עליכם לחשוב היטב, האם אתם רוצים להתגרש מתוך הסכמה או ליזום את גירושין באופן עצמאי?

שתי הדרכים אפשריות: ניתן להתגרש בהסכמה, תוך שיתוף פעולה מלא בכל הסוגיות ומנגד, ניתן ליזום את הגירושין באופן עצמאי, על ידי פתיחת הליך יישוב סכסוך ביחידת הסיוע של בית הדין הרבני או ביחידת הסיוע של בית המשפט לענייני משפחה.

לכל דרך יתרונות וחסרונות. היתרון של גירושין בהסכמה הוא העובדה שהליך גירושין זה קל ומהיר יותר. הסכמה ושיתוף פעולה יימנעו מכם בזבוז זמן, כסף ועוגמת נפש הכרוכים בסכסוכי גירושין ממושכים.

מנגד, היתרון של גירושין ביוזמת צד אחד הוא העובדה שהכוח נמצא בידיים של אותו הצד היוזם. בן הזוג שמחליט להתגרש, יכול לבחור הן את מועד הגירושין והן את הערכאה המשפטית אליה הוא יגיש, בתום הליך יישוב סכסוך, את התביעות הכרוכות בהליך..

כמו כן, הוא יכול לפתוח בצעדים מקדימים חשובים, כגון איסוף מסמכים רלוונטיים. גורם ההפתעה הוא גורם חשוב בתביעות גירושין, וככל שבן הזוג שרוצה להתגרש, מתכנן את צעדיו בדיסקרטיות ובצורה נכונה, כך הוא מגדיל את סיכויי ההצלחה שלו בתביעת הגירושין.

החלטתם להתגרש – התחילו לאסוף מסמכים רלוונטיים
מקרי גירושין רבים נגררים אל האשמות הדדיות בבגידה, באלימות ובהעלמת רכוש. בהרבה מקרים ההאשמות נכונות, אך בחלק מן המקרים מדובר בהאשמות שווא, שנועדו לצורכי קידום האינטרסים של הצד המאשים.

כך או כך, חשוב מאד שיהיו בידיכם מסמכים המאששים את טענותיכם. בין אם אתם הצד המאשים ובין אם אתם הצד המואשם, ישנה משמעות משפטית קריטית להימצאות מסמכים שיוכיחו את אמיתות טענותיכם.

ההבדל בין טענה המגובה במסמכים לטענה שאינה מגובה במסמכים הוא גדול מאד. על כן, ברגע שהחלטתם להתגרש ואף יתרה מכך רק חלפה בראשכם מחשבה לעניין גירושין, כדאי מאד שתתחילו במלאכת איסוף המסמכים השונים.

בין המסמכים שכדאי לאסוף ניתן למנות מסמכים המאששים או מפריכים בגידה, וכן מסמכים המעידים על עסקיו של בן הזוג, זכויותיו הפנסיוניות, חשבונות הבנק שלו וכדו’. לא מעט פעמים בן הזוג מנהל את עסקיו הרחק מעיניכם, ועליכם “לרחרח” ולנסות למצוא את הראיות והמסמכים המעידים על רכושו. על פי חוק, אתם זכאים למחצית מכלל הרכוש המשותף שנצבר במהלך הנישואין.

בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני?
אחת השאלות הנפוצות בהליכי גירושין היא היכן כדאי להגיש את התביעות הכרוכות לעניין הגירושין – בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני?. ראשית, ישנם עניינים אשר נתונים לסמכותה הבלעדית של כל ערכאה, למשל: תביעות גירושין וכתובה – נתונות לסמכות ייחודית של בית הדין הרבני.

לעומת זאת, תביעת מזונות ילדים נתונה לסמכות ייחודית של בתי המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני רשאי לדון בעניין זה רק בהסכמת שני הצדדים.

ישנה סברה מוטעית כי בית הדין הרבני נוטה לפסוק לטובת הגבר, אך כאמור – זוהי סברה מוטעית ודווקא בית הדין הרבני הוא בעל הסמכות הייחודית לפסוק “מדור ספציפי” לטובת האישה, וזאת על מנת שתוכל להמשיך ולהתגורר בבית המגורים המשותף עד שהצדדים יגיעו להחלטות.

לכן, חשוב להבהיר כי לכל מקרה גירושין יש מאפיינים משלו ויש לשקול את כל המרכיבים לפני שמחליטים לאיזו ערכאה לפנות בעניינים בהם סמכות הערכאות המשפטיות מקבילה.

בגירושין – ידע משפטי הוא כוח
האמירה “ידע הוא כוח” נכונה באופן כללי, אך בכל הנוגע לגירושין היא נכונה שבעתיים. ידע משפטי יכול להיות קריטי עבורכם, ידע משפטי יכול להיות ההבדל בין השגת מטרותיכם לבין מפח נפש. הוא גם זה שיכול לסייע לכם להתגרש מהר, ככל שאתם בוחרים להיכנס להליך גירושין מהיר, יעיל ואפקטיבי.

הידע המשפטי אינו נחוץ רק עבור התנהלות נכונה מול הערכאה המשפטית, אלא עוד טרם הגעה לערכאות המשפטיות, הוא נדרש עבור גיבוש הצעדים הראשונים ובניית האסטרטגיה של הליך הגירושין.

ההחלטות האם להתגרש בהסכמה או להגיש תביעות גירושין בתום הליך יישוב סכסוך, וכן הבחירה לאיזו ערכאה להגיש את התביעות, הן החלטות קריטיות העשויות להשפיע באופן משמעותי על המשך הליך הגירושין.

על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין העוסק בדיני משפחה, אשר יפרוש בפניכם את הזכויות המגיעות לכם, יסביר לכם מהן האופציות העומדות לרשותכם, יבין מה רצונכם וכך יוכל לגבש עבורכם את האסטרטגיה הנכונה עבור הליך גירושין יעיל ומהיר ככל שניתן.

כתבות נוספות

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

לוד פינת ניר צבי – פנינת הנדל”ן החדשה של גוש דן. כל הפרטים על השכונה החדשה במרכז הארץ שנמצאת במוקד ההתעניינות

שכונת הרובע הבינלאומי של לוד החלה להיבנות לפני כשנתיים והפכה במהירות לבשורה החדשה שכולם חיכינו לה. 11,500 דירות חדשות בשטח של כארבעה דונמים: הכירו...

“מרוויחים כ- ₪400,000 כבר במעמד רכישת הדירה!״: דירות יוקרה חדשות כולל חניה וריהוט צמוד לקזינו City Of Dreams בלימסול, קפריסין – הון עצמי מ-...

התמונות להדמיה בלבד | ט.ל.חבאחד האזורים המבוקשים ביותר בקפריסין, העיר לימסול, המוגדרת כ-“תל אביב של קפריסין”, נבנה בימים אלו פרויקט יוקרה בעל פוטנציאל השבחה...

״שלב א׳ הסתיים בהצלחה, שלב ב׳ יוצא לדרך!״: הזדמנות השקעה במתחם התיירות החדש בזכרון יעקב, ״רובע הבוסתן״, הון עצמי מ- 350,000 ש״ח בלבד ויש...

הפרויקט התיירותי הייחודי של ישראל קורם עור וגידים ועובר לשלב ב׳ - חלון הזדמנויות להשקעה נפתח לפרק זמן מוגבל. על פי תחזיות מומחי נדל״ן...
spot_img
אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם