להתאהב בהן בקלות: הקפסולות ששינו את חיינו

תוכן שיווקי

בשיתוף נסקפה

פעם נהגנו לאכול את אותו השוקולד, לצאת לאותם מקומות ולשתות בדיוק את אותו הקפה. מהפיכת הקפה העולמית שאנו חווים בשנים האחרונות, נכנסה אלינו הביתה בסערה בזכות קפסולות הקפה שהפכו לחלק מסל הצריכה הבסיסי שלנו ומאפשרת לנו להכין קפה איכותי בצורה מהירה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים.

לשתות בבית ולהרגיש בבית קפה

בצד הנהירה לבתי הקפה, יותר ויותר חובבי קפה מייצרים לעצמם בבית פלטפורמה להכנה עצמית של קפה באמצעות מכונות קפה ביתיות מתקדמות בשילוב קפסולות ייחודיות המאפשרות להם לשדרג את חוויית הקפה שלהם.

תרבות הקפה מביאה איתה גם יותר טעם ואנינות ומובילה את הישראלים לתור אחר טעמי קפה חדשים וחוויית שתיה ייחודית ומפנקת.

קפסולות קפה, מכילות פולי קפה טריים טחונים שארוזים במיכל אלומיניום אטום הרמטית לחמצן, מה שמאפשר לקפה לשמור על איכותו וטריותו לאורך זמן בצורה המיטבית ביותר.

איכות הקפה בקפסולה תלויה בזן פולי הקפה שמעניק לו את הארומה והטעם הייחודיים, וזאת בשילוב איכות הקלייה של פולי הקפה, שמוציאה ממנו את הטעמים והארומה ודרגות הקלייה השונות המשפיעות על חוזק הקפה.

ככה נוצר הקסם

הקפה שנמצא בתוך הקפסולות מגיע מזנים שונים של פולי קפה שגדלו באיזורים שונים בעולם וזה מה שיוצר למעשה את המגוון הרחב של קפסולות הקפה.

ישנם שני סוגי פולים: ערביקה ורובוסטה. מקור פולי הערביקה הוא באתיופיה ובתימן וכיום ניתן למצוא את זן הערביקה גם בדרום אמריקה. זן הרובוסטה גדל בצד המזרחי של הכדור במדינות כמו אינדונזיה, הודו ווייטנאם.

טעמו של זן הערביקה מעודן ועגול והוא משאיר בפה טעם אגוזי עשיר.

כמות הקפאין המצויה בזן הרובוסטה כפולה מזו שבזן הערביקה, הוא מאופיין במרירות בולטת, בטעם חזק ובשכבת קרמה עשירה ועבה יותר.

תהליך ייצור הקפסולה מורכב מארבעה שלבים עיקריים:

השלב הראשון הוא קליית הפולים בתנור מיוחד בחום גבוה. זמן הקלייה והטמפרטורה הם אלה שיקבעו את אופי הקפה: עדין או חזק. קיימות מספר דרגות קלייה: קלייה בהירה, מביאה טעמים מעודנים עם המתיקות הטבעית של הקפה בטעם פירותי – אגוזי. קלייה בינונית, המייצרת טעם עסיסי אגוזי מובחן עם נגיעות מרירות נעימה וקלייה כהה באמצעותה מתקבל קפה עוצמתי ומריר יותר.

לאחר הקלייה, עובר הקפה תהליך השהייה שמטרתו שחרור גזים שנוצרו בתהליך הקלייה.

בסיום השלב, נשלח הקפה לטחינה שעוצמתה נקבעת בהתאם לסוג הקפסולה.

בשלב הסופי ממלאים את קפסולות האלומיניום ואורזים אותן. בשלב זה ישנה הימנעות מחמצן על מנת לשמור על איכות הקפה וטריותו.

למה השימוש בקפסולות הקפה פופולארי?

היתרון המרכזי של קפסולת קפה הוא ידיעת הכמות המדויקת של הקפה שתתקבל בלחיצת כפתור. גם אלמנט החזרתיות משמעותי כאן. נוכל להכין לנו בפעמים הבאות בדיוק את אותו הקפה שאהבנו ונקבל בדיוק את אותו הטעם, בלי הפתעות.

סוגי הקפסולות הרבים מאפשרים גיוון בקפה – בטעמים ובדרגות החוזק שלו ובחוויית השתיה הכוללת שלנו.

זמן ההכנה קצר ותהליך ההכנה פשוט. בתום התהליך הקפסולה המשומשת מסיימת את דרכה במגירת אשפה פנימית במכונה וכך, על הדרך שומרים גם על ניקיון הסביבה.

איך לבחור את הקפסולה?

קפסולות הקפה מכילות הן תערובות של הזנים השונים והן תערובות חד זניות, הנבדלות אלו מאלו בטעם, במרקם ובחוזק של הקפה. החוזק של הקפה לא מעיד על רמת הקפאין בקפסולה כי אם על איכות ודרגת הקלייה. פולי קפה שעברו קלייה ארוכה (מה שקרוי: קלייה כהה) ייצרו טעם חזק ומר יותר לקפה.

מבחר התערובות הוא רחב מאוד. חלקן בעלות מתיקות אגוזית, חלק מהתערובות מגיעות בטעמים של וניל, קוקוס או אגוזי לוז, חלק בטעם פירותי וחלקן בטעמים עוצמתיים ומרירים יותר. יש כמובן גם קפסולות נטולות קפאין לאלה שמעדיפים זאת.

טעמי הקפה העשירים הארוזים בקפסולות מאפשרים לנו להתנסות בחוויית טעם ייחודית, מרגשת ומגוונת, לפתח את הטעם האישי שלנו לקפה ולהתאים לעצמנו את הקפה המדויק ביותר.

כתבות נוספות

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

בדקנו ומצאנו- ערוץ 2000 זה המקום הנכון לצרוך בו חדשות ותוכן רוחני יהודי

חדשות הם דבר חשוב מאוד. אין כמעט אדם שלא צורך כיום חדשות באופן יומיומי ולפעמים אפילו שעתי. החדשות מאפשרות לנו להישאר מעודכנים בכל מה...

׳כבר לא צריך לטוס לחו״ל׳: מהיום השתלות שיער עושים רק בישראל וברמה הגבוהה ביותר – עכשיו במחירי קיץ מיוחדים לזמן מוגבל!

בשנים האחרונות נוצר טרנד חדש בארץ - השתלת שיער בחו״ל. העלות הזולה הביאה לכך שאלפי ישראלים החליטו לבצע את השתלת השיער שלהם בחו״ל, מבלי...

״השקעה במתחם העתיד של רחובות והשפלה״: קרקע פרטית בטאבו בשכונה החדשה של רחובות, ׳גן הנשיא׳, ב- ₪199,000 בלבד – פוטנציאל רווח עצום!

לאחרונה בית המשפט העליון אישר שכונה חדשה ברחובות במטרה להוסיף כ- 8,000 יחידות דיור לעיר באחד האזורים המבוקשים. יחידות קרקע בשכונה החדשה, ׳גן הנשיא׳,...
spot_img
אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם