המושבה העירונית בשדרות: המקום לחיות בו

תוכן שיווקי

תפיסת המגורים של כולנו השתנתה בתקופה האחרונה, כשגילינו שאיכות חיים אמיתית מתחילה בשכנים שלנו, או במילים אחרות – בקהילה איכותית ותומכת סביבנו. בימים אלה משווק פרויקט “המושבה העירונית בשדרות” – מודל עירוני-קהילתי חדשני בנגב, שמגדיר מחדש את חווית המגורים: שכונה שלא רק ישנים בה, אלא חיים בה.

אם יש דבר אחד שהמלחמה לימדה אותנו, זו החשיבות של להיות חלק מקהילה. כי המקום שבו אנחנו גרים הוא לא רק ארבעה קירות, אלא מעטפת מלאה שנותנת תחושה של בית. מקום שבו אנחנו מכירים את כל מי שגר בסביבה, נפגשים בפעוטון של הילדים, בשיעור היוגה או בבית הקפה השכונתי, ויודעים שתמיד יהיה לנו למי לפנות ועל מי לסמוך. מתוך תפיסה זו בדיוק מוקמת בימים אלו שכונת “המושבה העירונית בשדרות” – המקדמת חיי קהילה ואיכות חיים מתחת לבית.

חיי קהילה בתוך המרקם העירוני
״שכונת חיים” מהווה מודל תכנון ייחודי בישראל, ועל בסיס זה תוכננה “המושבה העירונית בשדרות”, המספקת לתושבים את כל מה שדרוש כדי לקיים מארג חיים מלא, ושמה דגש על מרחבים קהילתיים מגוונים, בטחון אישי, בנייה ירוקה ומקיימת, לצד מגוון מרחבי תעסוקה ופנאי לרווחת התושבים.

לקבלת מידע נוסף – מלאו את הפרטים >>

  מאחורי הפרויקט החדשני עומדת חברת מצודות בע״מ, שהחלה את דרכה ב 2004 כזרוע הביצועית של תנועת אור (עמותה) ולקחה חלק בהקמת 8 ישובים חדשים, לצד גיבוש ויישוב עשרות קהילות, שיווק אלפי יחידות דיור בנגב ובגליל, והקמה של מעל למאה מבני ציבור וקהילה. בשנת 2020 הופרדה פעילות החברה מתנועת אור, והחלה לפעול עצמאית כחברת יעוד בבעלות מלכ”ר. “מטרת העל של החברה היא להפוך את השכונות העירוניות בנגב ובגליל לקהילות מגובשות, שמעניקות תחושת שייכות וחוסן נפשי לתושביהן״, אומרים בחברה. 

  ואמנם, השכונה מציעה למעלה מ-2,000 מ”ר של שטחי קהילה ותעסוקה, הכוללים מרכזי תרבות ופנאי, קליניקות וחללי עבודה משותפים, מסגרות איכותיות לילדים ולנוער, חדר כושר וכמובן גם מרחבים ירוקים שעושים נעים בעיניים, משתלה אורבנית שאי אפשר לעמוד בפניה, ובית קפה שכונתי שישלים את האווירה. כל אלה נגישים ובטוחים לכל תושב, ללא צורך בשימוש בכלי רכב.

  לקבלת מידע נוסף – מלאו את הפרטים >>

   זה כל הקסם
   “השכונה היא לא מקבץ בתים גנרי, אלא מתאימה לאנשים בכל הגילאים וממגוון אוכלוסיות, וזה גם סוד הקסם שלה”, אומרים בחברה, ומוסיפים כי מדובר לא רק במשפחות, אלא גם בסבים, סבתות, צעירים וצעירות, בדיוק באותו אופן שגדלנו פעם. כדי לגבש את הקהילה המתרקמת, החברה אף הקימה מרחב קהילתי סמוך לפרויקט בשם “המצודה”, בו היא מקיימת כבר עכשיו מפגשי היכרות בין התושבים, לצד אירועי פנאי ולימוד למשך השנתיים הקרובות ועד המעבר והאכלוס העתידי, כדי שכולם יכירו עוד לפני מעבר הדירה. “אנחנו בונים קהילה, מהיסודות”, מסבירים בחברה, “לא רק בנינים, אלא פועלים באופן יזום להקים פה קהילה חיה – ואת זה לא תמצאו במקום אחר”.

   מודל “שכונת חיים” של חברת “מצודות” כולל בנוסף תכנון מוקפד על עקרונות של בנייה ירוקה ובת קיימא, שתסייע לשמור על הסביבה, לחסוך באנרגיה ואולי אף לצמצם מעט את טביעת הרגל הפחמנית. כל בניין כולל חניון תת קרקעי, שיצמצם את נראות הרכבים במרחב הציבורי, והשכונה כולה נבנתה מתוך מחשבה על יצירת מרחבי הליכה פתוחים לתושבים, המפחיתים את הצורך בשימוש ברכב ממונע. בחברת “מצודות” מאמינים כי זהו תו התקן החדש לתכנון שכונות מגורים בארץ, ובפרט באזורי הנגב והגליל. “אנחנו מקווים שכל השכונות העתידיות יוקמו על פי אותם עקרונות וסטנדרטים שהצבנו בפרויקט”.
   בימים אלו מוצעות דירות בפרויקט במחיר של החל מ- ₪1,290,000.

   המושבה העירונית בשדרות – קהילה יוצרת עתיד

   לקבלת מידע נוסף – מלאו את הפרטים >>

    כתבות נוספות

    כתבות נוספות

    כתבות אחרונות

    בדקנו ומצאנו- ערוץ 2000 זה המקום הנכון לצרוך בו חדשות ותוכן רוחני יהודי

    חדשות הם דבר חשוב מאוד. אין כמעט אדם שלא צורך כיום חדשות באופן יומיומי ולפעמים אפילו שעתי. החדשות מאפשרות לנו להישאר מעודכנים בכל מה...

    ׳כבר לא צריך לטוס לחו״ל׳: מהיום השתלות שיער עושים רק בישראל וברמה הגבוהה ביותר – עכשיו במחירי קיץ מיוחדים לזמן מוגבל!

    בשנים האחרונות נוצר טרנד חדש בארץ - השתלת שיער בחו״ל. העלות הזולה הביאה לכך שאלפי ישראלים החליטו לבצע את השתלת השיער שלהם בחו״ל, מבלי...

    ״השקעה במתחם העתיד של רחובות והשפלה״: קרקע פרטית בטאבו בשכונה החדשה של רחובות, ׳גן הנשיא׳, ב- ₪199,000 בלבד – פוטנציאל רווח עצום!

    לאחרונה בית המשפט העליון אישר שכונה חדשה ברחובות במטרה להוסיף כ- 8,000 יחידות דיור לעיר באחד האזורים המבוקשים. יחידות קרקע בשכונה החדשה, ׳גן הנשיא׳,...
    spot_img
    אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם