ככה תעשו בדיקת זכאות לרישיון נשק בקלות

תוכן שיווקי

בדיקת זכאות לרישיון נשק היא תהליך ארוך ומורכב, הנעשה דרך אגף לרישוי כלי ירייה בשרד לביטחון לאומי. הסיבה למורכבות ההליך היא ברורה – אזרח המקבל לידיו כלי נשק פרטי עלול לעשות בו שימוש לרעה, ולפגוע בעצמו, בקרובים לו או בסביבה הרחוקה. כדי למנוע מצב של סיכון ממשי שעלול לקרות בעת נתינת כלי נשק לאדם פרטי, נעשית בדיקה מעמיקה ומקיפה לגבי כל אזרח המבקש לעבור תהליך של הוצאת רישיון נשק.

הבדיקה נערכת בכמה שלבים, כאשר הגעה לכל שלב דורשת עמידה בקריטריונים של השלב שלפניו.

הגשת הבקשה מתאפשרת רק למי שעומדים בקריטריונים היבשים של האגף לרישוי כלי ירייה, המכונים ‘תנאי סף’:

* גיל – על האזרח להיות בן 21, אחרי שירות צבאי מלא, או בן 27 לפחות ללא שירות צבאי. אזרחים בני 18 יכולים להגיש בקשה, אך היא תאושר, אם בהליך, רק דרך הליך מיוחד במשרד הביטחון.

* שפה – על האזרח להיות בעל ידיעה בסיסית של השפה העברית, כך שיוכל להבין את ההוראות הנוגעות לשימוש בנשק. בנוסף, האזח צריך להיות בקשר עם פקיד במשרד לביטחון לאומי ולנהל עימו דו-שיח בעברית.

* מעמד אישי – המבקש חייב להיות אזרח ישראלי, או תושב קבע הנמצא בארץ לפחות 3 שנים ברציפות.

בהתאם לעמידה בקריטריונים אלה, נבדק מצבו הבריאותי של המבקש, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. הבדיקה נעשית דרך משרד הבריאות ורופא המשפחה של המבקש הספציפי.

עמידה בקריטריונים אלה מאפשרת למבקש לגשת לשלב הבא, שנקרא שלב התבחינים למתן רישיון לנשק. שלב זה בוחן למעשה מהיכן נובע הצורך של אותו אזרח בהחזקת נשק. התבחינים הם רבים ומגוונים. התבחינים כוללים בין היתר בדיקה לגבי מקום המגורים של המבקש, וכן לגבי מקום עבודתו. מי שמתגורר או עובד באזורים הנחשבים למסוכנים או רגישים, יגדל הסיכוי שלו לקבל רישיון לנשיאת נשק. בנוסף, נבדק גם אופי העבודה של המבקש: האם הוא איש כוחות הביטחון בעבר או בהווה, מורה דרך, חקלאי, וטרינר וכן הלאה.

במידה והאזרח המבקש עומד בכל דרישות הסף וכן באחד התבחינים, הוא ייחשב כאזרח בעל זכאות לנשיאת נשק. כדי לקבל את הרישיון ולשאת נשק בפועל, על האזרח לעבור בהצלחה את המבחן. המבחן מורכב משני חלקים, חלק עיוני וחלק מעשי ונדרשת הצלחה בשני השלבים, כמובן. המבחן נערך במטווחים השונים ברחבי הארץ, בתיאום מראש. במטווחים אלה ניתן גם להתנסות בכלי נשק שונים ולרכוש כלי נשק מתאים.

כפי שניתן לראות, תהליך הגשת הבקשה לנשיאת נשק הוא תהליך ארוך ומורכב. התהליך מובנה מכמה שלבים, ותחילתו בקריטריונים הבסיסיים – תנאי הסף – שרק העומד בהם עובר לשלב הבא, הוא שלב התבחינים. גם לאחר העמידה בתנאי הסף של האגף לרישוי כלי ירייה במשרד הפנים, נכנסת שאלת התבחינים השונים והנימוקים להגשת הבקשה לנשיאת כלי נשק. מדובר בתהליך ארוך, מרובה שלבים, שיש בו התעמקות רבה בפרטי הפרטים של המבקש. כדי לעבור את התהליך בהצלחה, ללא סיבוכים מיותרים ובזמן הקצר ביותר האפשרי, כדאי ומומלץ לקבל ליווי לשלב בדיקת הזכאות.

ישנן חברות שונות המציעות ליווי בשלב זה, ביניהן חברת איזי לייסנס. זוהי חברה ותיקה ומוכרת בתחום, עם הצלחה מוכחת בסיוע לאזרחים בתהליך המורכב של בקשה לבדיקת זכאות לרישיון נשק. מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט של החברה, להיעזר במידה הרב שמוצע בו וכן לפנות לחברה כדי לקבל סיוע בבדיקת הזכאות הראשונית, וזאת ללא תשלום וללא התחייבות מצד המבקש.

לבדיקת זכאות והוצאת רישיון לנשק הירשמו באתר:

הוצאת רישיון נשק – איזי לייסנס

כתבות נוספות

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

5 הגדולים: לאן כדאי לטוס בתקופה הקרובה?

טיסות לחו''ל הן האסקפיזם המושלם. אבל לפעמים לא צריך לטוס לצד השני של הכדור כדי לשטוף את העיניים בפלאי טבע מרהיבים, לחזות בארכיטקטורה עוצרת...

״ביטוח החיים שמשנה את חוקי המשחק״: תכירו את ביטוח החיים שעליו תשלמו מחיר שלא משתנה ל- 15 שנים ללא קשר לגיל – המגן שלכם...

כולנו מכירים את צמד המילים הידועות לנו הישראלים: ״יהיה בסדר״. אז נכון, אנחנו תמיד מאמינים שיהיה בסדר, גם בתקופות פחות נעימות כמו התקופה הנוכחית,...

״הנדל”ן בהאטה? תחשבו שוב… העסקה ששוברת את שיאי הביקוש!״: הזמן להשקיע הוא עכשיו – דירה חדשה במגורי סטודנטים למרגלות הטכניון Student Village – הון...

אחת העסקאות החמות ביותר אשר בתקופה זו היא השקעה במתחם Student Village למרגלות הטכניון. כעת, נרשא פדרמן עברון, העומדת מאחורי הפרויקט, בליווי חברת שלמה...
spot_img
אני מאשר קבלת שיחות טלפון שיווקיות מאת המפרסם